İmtihan, güç,direnme,dayanışma gerektiren ve sonucunda deneyim kazandıran zor bir durum. Tam da şimdi dünyaca tüm insanların yaşadıkları. Başlıkta bu imtihanın bizim için olduğunu söyledim.Peki bu biz dediğim kim veya kimler?

Her ne kadar kuran da geçmese de devamlı bahsedilen bir sırat köprüsü vardır.

Seneler önce, platon (Eflatun) un, Devlet adlı eserini okuduğum zaman, platonun mağara mitozundaki , politikacı tanımı hem ilgimi çekmiş, hem de beni çok güldürmüştü.

Bu başlık da nereden çıktı demeyin. Bir gün ben araba kullanırken , herkesin işgal ettiği emniyet şeridine geçmedim diye , yanımda oturan arkadaşım “ Ya geç şuraya herkes önümüze geçiyor.

Müslüman olmak, Hristiyan olmak, Atatürk’çü olmak, Baba olmak, Anne olmak uzar gider böyle OL maklar.

Neredeyse bir asır zaman önce Atatürk, Fransızların “Cumhuriyet fazilettir,” sözü üzerine uzun uzun düşünüyor ve Cumhuriyetin erdem olduğu fikrini hepimize anlatmaya çalışıyor.

Yaşam denilen ve genellikle bir mücadele şeklinde geçen ve de zamanı gelince ki bu zaman kimi için 5 sene kimi için 20 sene kimi için 90 sene olup ama süresi asla bilinemeyen , bir hiçliğe çekip gidilen ve insanoğlunun ne olduğunu idrak edemediği bu ...