BEYNİNDE İKİ MUSTAFAYI BARIŞTIRANLAR AYDINLIĞA ULAŞIR


Sanırım beş altı sene önceydi bir bayram günü güya Atatürk ilkelerini uygulamayı ve tanıtmayı vazife edinmiş bir gurup ile beraberken,o guruptakilerin Atatürk’ün ilkelerini pek de özümsemediklerini anlamıştım ki...


 içlerindeki bir kadından şöyle bir soru geldi?

 “Bihin Hanım, Atamız mezarından çıksa da şu yobazları kovalasa , ne kadar iyi olur değil mi?

O ana kadar zorla sabreden ve de zaten yaşamında sabırdan yana pek de payını almamış olan ben , belki biraz da patavatsızlık yaparak: “Dua edin çıkmasın çıkarsa direkt sizi kovalayacak, Atatürk’ün ilkelerini bir yana bırakın kendisini anlamadığınız için. O yobazların ise zaten HZ Muhammed’in elinden kurtulabileceğini hiç zannetmiyorum. Onların kovalanmasını istiyorsanız HZ Muhammed mezarından çıksın diye dua etmelisiniz.” Demiştim. Bulunduğumuz coğrafyayı karanlıktan aydınlığa çıkaracak iki Mustafa gelmiş ama maalesef ikisinin yaydığı aydınlığı yansıtabilecek kişiler yeteri kadar olmadığından ülkemiz hala şu an yaşadığımız karanlığın içerisinde zulmün pençesinde kıvranıyor. Bir yanda din kisvesine sarılmış dinden haberi olmayan ve Atatürk’e saldıran öfke, kin ile yetiştirilmiş yobazlar, diğer yanda bu yobazların şeklini, şemalini,yaşantısını din zannedip, dinin ne olup ne olmadığını bilmeden 5 duyumuz ile algılayamadığımız her şeyi inkar eden ve kendisini Atatürk’çü zanneden muhalif ama her şeye ve herkese karşı kızgın bir gurup. Kendini gerçekleştirmiş ve her iki tarafında yanlışını görebilen kişileri muaf tutuyorum.

HZ MUHAMMED MUSTAFA  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK  

Mustafa’dan başlayalım. Anlamı; Temizlenmiş, saf hale getirilmiş, seçilmiş.

Muhammed; Övülmüş, güzel huylara sahip.

Kemal;Olgunluk, tamlık,eksiksizlik,en yüksek değer, mükemmellik.

Bir kere şunu bilelim ki Allah tektir ve evrensel yasaları aynı şekilde yeryüzüne indirmiştir. Yani her dinin yasaları aynıdır. Ancak zaman içerisinde bilinci bunları anlamaya yetmeyenlerin yanlış anlamaları bir yana insanları köleleştirmek isteyen emperyalist güçler bu yasaları çarptırarak uydurulmuş dinlerle insanları ellerine geçirmişlerdir.

 Her defasında insanları bu zulümden kurtaracak peygamberler gelmiş fakat sonuç hep aynı olmuştur. Kazanan emperyalist zihniyet. En son peygamber HZ Muhammeddir ve onunla birlikte peygamberlik devri bitmiştir. Yani artık tümden gelim yoktur , insanların sorgulayarak tüme varımı beklenmektedir. Uydurulmuş dinler ise, aklı işletmenin ne kadar önemli olduğunu, aklını işletmeyenlerin üzerine pislik yağdıralacağını söyleyen dini kitaplara rağmen, aklı esir almış ve allahın yarattığı kendi halifesi olan insanı adeta hayvanlaştırmış hatta yaşamı dönüştürecek esas unsur olan kadını bastırarak hayvandan da beter hale getirmiştir. Karanlığın iyice çöktüğü yurdumuz coğrafyasına Allah en büyük iyiliği yaparak “saf akıl” dediğimiz duyguların ve arzuların esiri olmamış evrensel yasaları yansıtan müthiş bir görevliyi yani Atatürk’ü göndererek bizi emperyalitlerin zulmünden kurtarmıştır. Emperyalistlerin nefret ettiği ve yenildiği tek kişi MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ‘tür.

Nerede Atatürk düşmanı görürseniz bilin ki emperyalistlerin kullandığı köpeklerdir. Şu sıra yurdumuz maalesef çok kötü ve cahilce bir idare ile bu tehlikeli ve yok oluşa yakın hale getirilmiş düşman ordumuzu, artık milli değil uydurulmuş dini olan eğitimi ve yargımızı ele geçirmiş yani içimize işlemiştir. Hepimiz Atatürk’ün ilkelerini beynimize yerleştirmeli. İrfanı hür, vicdanı hür,aklı hür kendini gerçekleştirmiş insanlar olarak yurdumuzu kurtarmalı veya yok olup gitmeye emperyalitlerin kölesi olmayı kabul etmeliyiz. Seçim bize ait. Bizi biz yapan seçimlerimiz..

 

SEVGİYLE KALIN COŞKUYLA YAŞAYIN..

BİHİN EDİGE

 

 

Geri Dön