Bizim ülkemiz de dahil tüm dünya liderlerinde, doktorlarda, medyada konuşan çeşitli meslekten kişilerde “büyük bir savaştayız” sözünü maalesef sıkça duyuyor ve çok üzülüyorum.

Küçükken TIP diye bir oyun oynardık. Herkes kendi halinde hoplayıp zıplarken ebe olan birisi “TIP” derdi. Herkes olduğu yerde donar kalırdı. Kim uzun süre kalırsa o kazanırdı.

Rahmetli anneannem Çerkez dedem ise Tatardı. Anneannem arasıra Çerkezce veya tatarca bir şeyler söylerdi. En çok kullandığı ise kocasının ana dili olan Tatarca’dan “İşi yok it suvarıyor” idi.

Sözlük anlamı ile put; İlkel toplumlarda doğa üstü gücü ve etkisi olduğuna inanılan, tanrı olarak tapılan, genellikle canlı bir varlığı , özellikle insanı gösteren, tahtadan,taştan,topraktan yapılmış yontu.

Siyaset ve kadın diye başlık atmamdaki maksat , toplumu yönetmekte ve yönlendirmekte olan kesimin erkek ağırlıklı olması.

Tüm dünyayı yönetmek ve sömürmek isteyen emperyalist zihniyetin maşaları ezelden beri Türkiye üzerinde çeşitli oyunlar oynamakta.

Üniversiteyi bitirdiğim ana kadar, öğrenciydim,evlattım,arkadaştım. Okulu bitirdiğim ay iş hayatına atıldım çeşitli unvanlar aldım. Belki şans belki akıllı çalışma bilinmez Allah’a şükür ne yaptıysam yaptığım işlerin başına geçtim.

23 Nisan’ı çocuklara armağan eden ve çocukların önemine dikkat çeken Atatürk’ün çocuklar için söylediği bazı önemli sözlerle yazıma başlamak istiyorum.

İnsanlar kendi kazanmadığı veya kolay kazandığı bir şeyin değerini bilmez. Kolay harcar. Mirasyedilerin veya milli piyango milyarderlerinin başarılı olduğu , her hangi bir işi büyütebildiği görülmemiştir.