Yeni Yıl


Yeni yıl veya YILBAŞI denildiğinde hemen hemen herkesin aklına milli piyango bileti geliyor. Herkes bu bileti alarak bir ay hayallere dalıyor. 200 Milyon TL bana çıksa ne yaparım… Cevap da genelde” Deliririm” “aklımı oynatırım” diye pek de ...


Bu arada yapılan istatistikler göstermiş ki,  milli piyangoyu kazananlardan büyük bir iş adamı, veya zengin bir kişi şimdiye kadar pek çıkmamış. Çoğunluğu kısa bir zaman içerisinde parayı bitirmiş ve eski haline dönmüş.

Çünkü sen neysen onu yaşarsın. Sahip olduklarını sen yaparsın, sahip oldukların seni bir şey yapmaz.

Peki biz neden yeni yılda nelere sahip olacağımızı planlıyoruz da,  olmamız için kendimze nasıl yatırımlar yapmamız gerektiğini planlamıyoruz. Bunu yapanlar var mı? Tabiki ama çoğunluk “Armut piş , ağzıma düş” diyerek beklemekte ve en büyük hayali tüm bu armutları ağzına düşürecek milli piyangonun kendilerine çıkması.

Evrensel yasa……. vermediğin şeyi alamazsın yani sen ne isen yaşamda kendine çektiklerin de odur. Bunu ister fark et ister etme. İster kabul et ister etme ama yasa işliyor. Aynen “ Ben YERÇEKİMİ yasasına inanmıyorum “ desen de nasıl bir yerden kendini aşağıya bıraktığında düşüyorsan, bu yasa da seni aynen olduğun yere getiriyor ama yerçekimi kadar soyut olmadığı için sen devamlı suçu başkalarına atıyorsun.

İki kız çocuğu büyüttüm  YASEMİN  ve FUNDA  yaşamımın anlamları. Şimdi ikisi de başarılı birer iş kadını ve aynı zamanda anneler. Onların eğitimleri sırasında odalarının duvarlarına astığım bir yazıyı yeni yıl tavsiyesi olarak sizlerle paylaşmak istiyorum.

“ YAVRUM,  NE AŞKIN, NE MEVKİNİN , NE PARANIN, NE BAŞARININ ARKASINDAN KOŞMA. ÖYLE BİRİ OLMAYA GAYRET ET Kİ, BUNLARIN HEPSİ SENİN PEŞİNDEN KOŞSUN”

İyi Seneler…

Sevgiyle kalın coşkuyla yaşayın….

BİHİN EDİGE

Geri Dön